Winny wieczór smaków

Degustacja win oraz testowanie przekąsek

Degustacja uznanych win z kilku kontynentów oraz testowanie przekąsek podkreślających smaki i aromaty określonych typów wina.
Już z tego jednego zdania wnioskujemy, że elementem równoważnym do wina będą przekąski typu „finger food” – sery, wędliny, słodycze, owoce morza. 

Ale do czego mają służyć te za/prze/kąski?
Po prostu zapraszamy naszych Gości na interesującą podróż poprzez smaki, zapachy i kulturę picia wina. Będziemy się zastanawiali i praktycznie testowali, w jaki sposób wydobyć smak i zwiększyć wartość win poprzez dobór odpowiednich przekąsek oraz na co zwracać uwagę, aby nie zepsuć przyjemności picia tzw. wielkiego wina.

Zwrócimy uwagę na praktyczne aspekty kontaktu z winem - np. czy kupować wina z nakrętką, jak przechowywać otwarte wino, jak czytać etykiety oraz czy warto kupić wino jako długofalową inwestycję.

Po naszej degustacji Goście staną się bardziej świadomymi odbiorcami wina, wiedząc jakimi kryteriami kierować się dobierając wina nawet z niskiej półki cenowej, a jednocześnie dobrej jakości. Dowiedzą się również jakie pytania warto zadać sommelierowi w restauracji, aby cieszyć się winem spełniającym kryteria prestiżu i dobrego stylu. Będziemy również wspominali o winiarskim savoir-vivre, stosunku do wina w kulturze europejskiej i tzw. Nowego Świata oraz odradzającej się polskiej tradycji winiarskiej. 

Może nie wszystko widać na zdjęciu, ale to jest naprawdę ciekawe spotkanie.