Podróż międzykontynentalna

Podróż międzykontynentalna

Degustacja bardzo mało znanych w Polsce alkoholi z czterech kontynentów – Azji, Europy, Ameryki Południowej i Afryki. 

Degustacje prowadzą doświadczeni kiperzy i zaangażowani znawcy alkoholi. Potrafią dowcipnie i rzeczowo opowiadać o trunkach, kulturze i zwyczajach związanych z degustowanymi napojami.

Zatem zapraszamy na fascynującą wyprawę, w której będziemy podróżowali szlakami i bezdrożami zapachów i smaków oraz przekroczymy kilka stref czasowych i klimatycznych. Zanurzymy się w egzotykę, kulturę i zwyczaje odzwierciedlone w aromatach bardzo mało znanych w Polsce alkoholi.

Poznamy smaki Azji degustując koreański Soju - najlepiej sprzedający się mocny alkohol na świecie. Dowiemy się również, dlaczego Chińczycy uważają Maotai za swój najbardziej prestiżowy trunek.
Europę reprezentować będzie ulubiona przez Portugalczyków Ginjinha, którą zwykle rozpoczynają podróż po nocnych klubach Lizbony. Poznamy także rytuał przygotowania absyntu - napoju XIX – wiecznej francuskiej bohemy.
Amerykę Południową poznamy m.in. za pośrednictwem Singani, boliwijskiej brandy wytwarzanej z winogron rosnących w Andach na wysokości 1600 m n.p.m. Przekonamy się, że Boliwijczycy słusznie uznają ją za swój skarb narodowy.
Podróż zakończymy w Afryce, w której na deser będziemy delektowali się likierem z owoców maruli i słodkiej śmietanki.

Te owoce po prawej to właśnie marula!