Whisky show

Whisky Show, szał whisky

O whisky można rozmawiać godzinami… zwłaszcza kiedy słowa poprzemy degustacją.

Jednak proponujemy ograniczyć nasze spotkanie do kilkugodzinnego i fascynującego spaceru drogami (a czasami bezdrożami)  smaków i aromatów. Zapraszamy państwa na spotkanie z whisky poprowadzone przez znawcę tematu, wieloletniego ambasadora whisky w Polsce, miłośnika dobrych obyczajów (nie tylko w dobrym towarzystwie). W trakcie podróży napotkamy kilku interesujących podróżnych.

Po pierwsze blendowaną whisky. Poznamy się z Bush Mills Black z Irlandii, Jim Beamem Black z USA, Canadien Club z Kanady i Hibiki z Japonii. 

Po drugie natkniemy się na kogoś, kto podróżuje równie często jak my, czyli Johnnie Walker. To gratka dla miłośników legend. Legendarna rodzina i legendarne blendy, czyli Johnnie Walker Black Label, Johnnie Walker Platinum, Johnnie Walker Gold Label i Johnnie Walker Blue Label. Rodzina jakich mało. Zapewniamy, warto ich poznać wszystkich razem.

Po trzecie, spędzimy trochę czasu w towarzystwie single malt. To już nie przelewki ! Raczej pilnie strzeżony proces produkcji, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Jęczmienna, podwójnie destylowana whisky i jej najważniejsze regiony produkcji - Spy Side, HighLand, LowLand, Campbeltown, Islay.

Dodatkowe atrakcje
Elementem pokazu mogą być również warsztaty blenderskie, w trakcie których zadaniem Uczestników będzie skomponowanie whisky typu blend ze składowych whisky, które poznają podczas pokazu.

Każdy z uczestników wyniesie z warsztatów oryginalny prezent – swoją własną buteleczkę whisky, zrobioną według autorskiej receptury.

Oczywiście trochę to kosztuje...