Koneserskie nalewki

Degustacja i pokaz przygotowania staropolskich nalewek

W trakcie eventu snujemy opowieści o przyrządzaniu nalewek oraz ich tajemnych recepturach. Jednocześnie degustujemy kilkanaście gatunków nalewek – owocowych, kwiatowych, korzennych.

Forma pokazu
Pokaz prowadzi 2 kiperów stojących za stołami pełnymi butelek z nalewkami oraz akcesoriami i składnikami do ich produkcji - słojów, gąsiorków, owoców, przypraw itp. Pokaz uatrakcyjnia interaktywny, dotykowy infokiosk na którego ekranie uczestnicy mogą zapoznać się ze szczegółami produkcji interesujących ich nalewek. W trakcie prezentacji prowadzący opowiadają historie nalewek, wywołują dyskusje, uczą porównywania smaków i zapachów, częstują, zabawiają…
Podczas zabawy uczestnicy mają m.in. za zadanie za pomocą węchu określić z jakim rodzajem nalewki mają do czynienia. Oczywiście niepotrzebnie wspominamy, że poprawna odpowiedź nagradzona jest porcją nalewki do wypicia. 

Warsztaty Smaku
Bardzo przyjemną i interesującą częścią zabawy są odbywająca się cyklicznie pogadanki na temat przyrządzania nalewek połączone z warsztatami, podczas których prowadzący wraz z Gośćmi przygotowują wybrane rodzaje nalewek.