MiodoSycenie

MiodoSycenie polskimi miodami pitnymi

Degustujemy i przybliżamy proces produkcji polskich miodów pitnych

W trakcie pokazu degustujemy kilka gatunków miodów – owocowe, korzenne, mieszane. Znawca i przyjaciel pszczół opowiada historie przekazane mu przez przodków, wywołuje dyskusje, uczy porównywania smaków i zapachów, a nawet stara się być zabawnym…

Dlaczego warto spróbować miodów pitnych?

Miód pitny uważany jest za najstarszy napój alkoholowy krajów północnej Europy, w których ze względów klimatycznych uprawa winorośli i produkcja wina była niemożliwa, ale gęste lasy obfitujące w roje dzikich pszczół dostarczały wspaniałego surowca do wytworzenia miodowych trunków.

Na ziemiach polskich tradycje pszczelarskie i sycenia miodów sięgają czasów pierwszych Piastów, a poprzez wzmianki o miodach w „Panu Tadeuszu” i „Trylogii” są utrwalone w klasyce literatury polskiej.

Miody powstając w niepowtarzalnym procesie tworzenia przyrody, uszczęśliwiają nas co roku innym, wyczuwalnym na podniebieniu bogactwem. Nauka degustacji otworzy przed Gośćmi nieznany dotąd świat aromatów i smaków, a Uczestnicy dowiedzą się dlaczego Polska to najznamienitszy producent miodów pitnych na świecie.

I choć potrzebujemy wielu lat, aby zgłębić tajemnicę sztuki sycenia miodów, to  wystarczy 3-4 godziny by zakochać się w tym szlachetnym trunku odzwierciedlającym słowiańską duszę.

A czy wiedzą Państwo, że pitny miód pasuje do pleśniowego sera?